close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 marca 2017

  W ramach projektu „Most Kultury: Bałkany-Wyszehrad” Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Belgradzie, wraz z Fundacją ArtLink, zorganizowała koncert i promocję płyty CD.

  Koncert odbył się w dniu 10 marca 2017 r. w Centrum Kultury Parobrod w Belgradzie .  Płyta zawiera nagranie utworów wykonanych podczas ubiegłorocznego ArtLink Festiwalu młodych talentów, utalentowanych artystów z krajów bałkańskich oraz z państw Grupy Wyszehradzkiej. Polskę reprezentowała skrzypaczka Agata Szymczewska –  laureatka I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 roku oraz  Złotego Medalu i Nagrody Publiczności TVP Kultura.

   

  Licznie zgromadzonych przywitał Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Serbii Tomasz Niegodzisz oraz Jovanka Višekruna-Janković, dyrektor programowy Fundacji ArtLink. W programie koncertu znalazły się utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antonio Vivaldiego, Beli Bartoka, Henryka Wieniawskiego, Bohuslava Martina oraz Fryderyka Chopina .  

   

  Projekt był realizowany w ramach polskiego  przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej. Celem „Mostu Kultury: Bałkany-Wyszehrad” jest rozwój współpracy kulturalnej pomiędzy krajami Bałkanów Zachodnich a państwami Grupy Wyszehradzkiej - Polski, Czech, Węgier i Słowacji.

   

   

  Fot. ArtLink

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: