close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 15 listopada 2017

  W dniu 14 listopada w ramach obchodów Święta Niepodległości Polski w Belgradzie odbył się koncert zespołu wokalnego „Capella Cracoviensis” z Krakowa.

  Licznie zgromadzeni miłośnicy muzyki, przedstawiciele władz Republiki Serbii i korpusu dyplomatycznego mieli okazję wysłuchać między innymi utworów F. Mendelssohna, C. Monteverdiego i  K. Szymanowskiego w wykonaniu jednej z najciekawszych formacji na współczesnej scenie muzyki klasycznej.

   

  Capella Cracoviensis powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który utworzenie zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu. Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się, wykonując różnorodny repertuar: od Średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. Od listopada 2008 roku jej dyrektorem naczelnym i artystycznym jest Jan Tomasz Adamus. Zespół wykonuje repertuar od polifonii renesansowej po romantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. Dzięki wsparciu Miasta Krakowa realizuje swoje idee artystyczne na światowym poziomie.

   

   

  Fot.: Ambasada RP w Belgradzie

   

   

  18
  20
  9
  16
  4
  7
  2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: