close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 20 marca 2017

  Zadaniem Polskiego Radia dla Zagranicy jest informowanie o wydarzeniach w Polsce, założeniach polskiej polityki zagranicznej, przekazywanie wiadomości na tematy gospodarcze, w tym biznesu i inwestycji zagranicznych.

  Polskie Radio dla Zagranicy jest częścią radia publicznego i dostarcza słuchaczom obiektywnych i bezstronnych informacji o Polsce i polskim punkcie widzenia na wydarzenia w regionie i na świecie. W audycjach ukazywany jest obraz polskiego społeczeństwa i jego dokonań naukowych i kulturalnych.

  Program Polskiego Radia dla Zagranicy

  Polskie Radio dla Zagranicy nadaje swoje audycje codziennie w 7 językach: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim, białoruskim i hebrajskim.

  Na program składają się:

  - aktualne serwisy informacyjne,

  - przeglądy prasy,

   - komentarze,

   - korespondencje zagraniczne,

   - wywiady i dyskusje,

   - audycje literackie i magazyny literackie.

   

  Jak słuchać Polskiego Radia dla Zagranicy?

  1) Poprzez Internet, za pomocą odtwarzacza online.

  Na żywo

  2) Na życzenie przez komputer i urządzenia mobilne.

  Podcasty

  3) Na falach średnich: kHz 1386 (kraje bałtyckie i Białoruś) retransmisja godzinnej audycji o godz. 22.00 czasu mińskiego.

  4) 23.00 można słuchać w radio cyfrowym DAB+ w Warszawie, na Górnym Śląsku i na terenach przygranicznych Śląska Cieszyńskiego.

  5) Poprzez satelitę HOT BIRD, pozycja orbitalna 13º E, częstotliwość odbiorcza 19,892 Ghz, polaryzacja pozioma (H) FEC 3/4 , SR 27500, Audio PID 119.

   

  6) Także poprzez sieć World Radio Network (WRN): audycji Polskiego Radia dla Zagranicy można słuchać po polsku, angielsku i rosyjsku w sieci World Radio Network (WRN), która retransmituje nasz program poprzez nadajniki naziemne, w sieciach kablowych i poprzez satelity. Sieci kablowe WRN - audycji w języku angielskim może słuchać ponad 4,5 miliona abonentów w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej, Azji i Oceanii, Nowej Zelandii. Coraz więcej hoteli wprowadza sygnały WRN do swoich sieci kablowych.

   

   Link do Polskiego Radia dla Zagranicy (Redakcja Polska)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: