close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 15 maja 2017

  Minister Witold Waszczykowski spotkał się podczas wizyty kurtuazyjnej z nowo powołanym ambasadorem Republiki Serbii w Polsce Nikolą Zurovacem.

  Odnosząc się do wygranych przez dotychczasowego premiera Aleksandara Vučicia wyborów prezydenckich, minister Waszczykowski wyraził satysfakcję w związku z wysokim poparciem obywateli Serbii dla dalszej realizacji programu mającego na celu akcesję kraju do Unii Europejskiej. Podkreślił równocześnie, że Polska jest promotorem polityki otwartych drzwi do UE i wspiera wszystkie państwa kandydujące, w tym Serbię, oferując pomoc ekspercką oraz dzieląc się doświadczeniem w zakresie transformacji i przystosowania do wymogów unijnych.

   

  Ambasador Nikola Zurovac ukończył studia na wydziale lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1979 r. zajmuje się zagadnieniami związanymi z polityką zagraniczną – do końca lat 90-tych jako redaktor w Państwowej Agencji Prasowej TANJUG, a następnie jako dyplomata w serbskiej służbie dyplomatycznej. W latach 2005-2009 pracował w Ambasadzie Republiki Serbii (i Czarnogóry) w Warszawie, przez większość tego czasu pełniąc funkcję chargé d’affaires a.i. W latach 2010-2014 był zastępcą ambasadora Republiki Serbii w Teheranie. Posługuje się biegle językiem polskim, angielskim i rosyjskim.

   

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

   

   

   

  fot. M. Jasiulewicz/MSZ

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: