close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 7 lipca 2017

  W dniu 5 lipca br. Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Serbii Tomasz Niegodzisz przebywał z wizytą we Vlasotincu, gdzie rozmawiał z przedstawicielami władz miasta o perspektywach współpracy Polski i Serbii.

  Członkowie władz miasta Vlasotince oraz Ambasador Tomasz Niegodzisz podjęli tematy dotyczące rozwoju współpracy pomiędzy południowo-wschodnim regionem Serbii a Polską. Gospodarka regionu opiera się przede wszystkim na rolnictwie, w związku z czym Ambasador przekazał władzom zaproszenie do odwiedzenia polskiego stoiska na Targach Rolniczych w Kragujevacu, na których Polska będzie gościem honorowym.

   

  W trakcie rozmów Ambasador przedstawił ponadto dalsze plany Ambasady związane z rozwojem gospodarczym południowej części Serbii, w tym poinformował o projekcie Polsko-Serbskiego Forum Gospodarczego w Niszu, które odbędzie się w październiku bieżącego roku.

   

  Ambasador Tomasz Niegodzisz spotkał się również z przedstawicielami władz miasta odpowiedzialnymi za życie kulturalne w gminie. Ustalono, że jesienią Ambasada RP w Belgradzie zorganizuje wystawę fotografii o Polsce w Muzeum Etnograficznym we Vlasotincu.

   

  Władze miasta Vlasotince zwróciły się ponadto do Ambasadora RP w Serbii z prośbą o pomoc w znalezieniu miasta partnerskiego w Polsce o podobnej strukturze gospodarczej. 

   

  Fot. Ambasada RP w Belgradzie

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: