close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 kwietnia 2017

  W dniach 23 – 25.03. Ambasada RP w Belgradzie zorganizowała wizytę studyjną serbskich dziennikarzy w Warszawie. Celem wizyty było przedstawienie polskiej polityki wschodniej i spraw związanych z rozszerzeniem UE.

  W dniach 23 – 25.03. Ambasada RP w Belgradzie zorganizowała wizytę studyjną serbskich dziennikarzy telewizji publicznej RTS oraz dziennika Danas w Warszawie.

  W trakcie wizyty uczestnicy spotkali się z przedstawicielami polskich instytucji państwowych (m.in. Ministerstwa Spraw Zagranicznych), mediów i ośrodków analitycznych (m.in. Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych). Serbscy dziennikarze mieli również okazję zwiedzić Warszawę, odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego i Operę Narodową.

  Celem wizyty było zaprezentowanie serbskiej opinii publicznej priorytetów polskiej polityki wschodniej i polskiego spojrzenia na aktualne wydarzenia w Rosji i na Ukrainie. W trakcie rozmów podejmowano również temat polityki rozszerzenia UE, w szczególności perspektywy integracji Serbii i pozostałych krajów regionu Bałkanów Zachodnich. 

  Bliskość kulturowa i historyczna Polski i Serbii przy jednoczesnym odmiennym stosunku do polityki wschodniej stanowi dobrą podstawę do dyskusji. Zaprezentowanie stronie serbskiej polskich priorytetów i założeń polityki zagranicznej na kierunku wschodnim może stanowić istotny wkład do serbskiej debaty na temat relacji z Rosją, Ukrainą i Białorusią.

   

   

  P_20170323_155732_vHDR_Auto
  P_20170324_101930_vHDR_Auto

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: