close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 października 2018

  W dniach 3-14 grudnia 2018 r. w Katowicach odbędzie się 24. sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24) wraz z 14. sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (CMP 14).

  Konferencja COP24 - wyjątkowo prestiżowe wydarzenie, najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej – odbywać się będzie w Polsce już po raz trzeci i będzie stanowiło niewątpliwą szansę dla wzmocnienia wizerunku Polski jako miejsca kluczowych wydarzeń na skalę międzynarodową.

   

  Informacja wizowa

   

  Do Katowic przybędzie blisko 30 tysięcy gości przedstawicieli wszystkich Stron Konwencji tj. 196 państw i Unii Europejskiej, by podejmować decyzje dotyczące dalszych działań na rzecz ochrony klimatu oraz funkcjonowania Konwencji. W Konferencji COP24 wezmą udział prezydenci, premierzy, reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych kwestiami dotyczącymi klimatu.

  Konferencji COP24 towarzyszyć będą wydarzenia o charakterze naukowym, społecznym, ale i komercyjnym, będące forum prezentacji i wymiany pomysłów, innowacji, strategii i rozwiązań na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu.

  W trakcie szczytu COP24 planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. To pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu.

  Pakiet wdrażający umożliwi realizację Porozumienia w praktyce. Tym samym wyznaczy światową politykę klimatyczno-energetyczną na kolejne lata.

  (na podstawie informacji na stronie Ministerstwa Środowiska https://www.mos.gov.pl/cop24/ )

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: