close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 19 listopada 2018

  W dniu 15 listopada Ambasada RP w Belgradzie zorganizowala obchody Stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Wojska Polskiego.

  Licznie przybyli przedstawiciele serbskich władz, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Serbii, reprezentanci samorządów i administracji publicznej Serbii, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, duchowieństwa, świata kultury, nauki i biznesu, mediów oraz serbska Polonia.

   

  Zebranych gości przywitał Charge d`affaires a.i. RP w Republice Serbii Pan Andrzej Kindziuk i przybliżył znaczenie obchodzonego w tym roku jubileuszu. Podkreślił również więzi łączące Polskę i Serbię oraz przyjazne stosunki obydwu państw i narodów. Podczas uroczystości odbyła się również ceremonia udekorowania Konsula Honorowego Republiki Serbii w Katowicach p. Ranka Tomovicia Odznaką Honorową „Bene Merito”, która jest wyrazem  podziękowania i głębokiego uznania za działania na rzecz wzmacniania i promowania polskiej obecności gospodarczej w Serbii oraz zacieśniania polsko-serbskich relacji gospodarczych, naukowych i kulturalnych. Odznaczenie wręczył Konsulowi Honorowemu Republiki Serbii w Katowicach p. Ranko Tomoviciowi Charge d`affaires a.i. RP w Republice Serbii Pan Andrzej Kindziuk.

   

  Program muzyczno-artystyczny składający się między innymi z ballad i mazurków Fryderyka Chopina wykonał zespół „Mistic cello”.

   

   

  Fot.: CORD Magazine/Zoran Petrović

  PET_9601
  PET_9688
  PET_9722
  IMG_3659
  IMG_3662
  IMG_3642
  IMG_3406
  IMG_3522
  IMG_3577
  IMG_3612
  IMG_3629
  IMG_3362

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: